Ampel empirestil

441016

AMPEL, plåt samt mässing, empirestil, 1800-talets slut, för 3 ljus, elektrifierad, höjd ca 50 cm

Kompletterad, slitage, ljusarmarna ngt ostadiga

Belysning, Taklampor

Rum 12

Ampel empirestil

Budhistorik (2 bud)

3079950
3066060

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.