Spegel rokoko förgylld

441011

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papier-mâché samt pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, ramen med kantglas, senare kvicksilverfolierat glas, höjd ca 130x60 cm

Lagningar, smärre avslag

Diverse, Hem, Speglar

Rum 2

Spegel rokoko förgylld

Budhistorik (11 bud)
3081695
6 000
3080383
5 000
3078656
3078106
3 400
3075429
3 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.