Magasin för konst nyheter och mode

440986

MAGASIN FÖR KONST, Nyheter och Moder, tidningskrift, tionde Årgången. Carl Deleen, Stockholm 1833, (Carl Delen) 96 s. ett stort antal gravyrer (vissa utvikbara) varav främst modebilderna är handkolorerade, samtida hlfr band, vissa sidor stämplade (biblioteksstämpel?)

Möjligen ej helt komplett, omfattande slitage på ryggen, fuktfläckar, några påskrifter.

Böcker/Kartor, Historia

Monter 7

Budhistorik (5 bud)
3090657
550
3079390
500
3079390
3082690
3079390

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.