Design Arne Norell modell Ari

440945

ARNE NORELL, fåtölj "Ari", Norell Möbel AB, formgiven 1966, matterat stål, klädd i ljusbrunt skinn, lös nackkudde

Lädret med skador, slitage

Möbler, Design

Rum 1

Design Arne Norell modell Ari

Budhistorik (12 bud)
3080245
8 200
3077872
8 000
3077871
7 600
3076512
7 200
3075592
6 000

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.