Tallrikar Kina Famille rose

440917

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor i emaljfärger, sepia samt guld, diameter ca 23 cm

Dekoren med slitage, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina Famille rose

Budhistorik (11 bud)
3079315
850
3079489
3079315
750
3079488
700
3079315
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.