Visitkortshållare flintgods

440820

VISITKORTSHÅLLARE, 1900-talets första hälft, flintgods, vitglaserad, sittande kvinnofigur, höjd ca 25 cm

Krackeleringar, botten med tuschrester, bottennagg

Keramik/Porslin

Visitkortshållare flintgods

Budhistorik (2 bud)

3079837
3076375

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.