Semaineier Frankrike Empire

440687

SEMAINEIER, pyramidmahogny, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, 7 lådor, beslag i form av lejonmaskaroner, draghandtag i mässing, stenskiva, höjd ca 153, 110x52 cm

Slitage, maskstungen, skivan skadad, ett bakben angripet av skadedjur och kortare än övriga, delar saknas

Rum 13

Semaineier Frankrike Empire

Budhistorik (11 bud)
3079441
3 800
3080856
3 600
3079441
3 200
3080811
3079441
2 800

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.