Design Rörstrand

440629

RÖRSTRAND, "Messina", servis, 52 dlr, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 9 moccakoppar med fat, 12 assietter, tekanna, kaffekanna, kanna, sockerskål, sockerskål med lock, gräddkanna, uppläggningsskål, varierande produktionsålder

HISTORIK: I produktion under 1886-1910

Missfärgningar och mindre nagg kan förekomma, kaffekanna, tekanna och kannan med lagningar

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Visas på begäran

Design Rörstrand

Budhistorik (7 bud)
3076876
3062808
1 900
3076621
1 800
3062808
1 700
3064030
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.