Design Ann-Marie Forsberg för MMF

440616

ANN-MARI FORSBERG, "Blå crocus", vävnad, AB Märta Måås-Fjetterström, formgiven 1945, gobelängteknik, signerad AMF, ca 32x57,5 cm

slitage, baksida med limmfläckar

Mattor/Textilier, Design

Budhistorik (36 bud)
3078406
5 200
3078408
5 000
3078406
4 800
3077900
4 600
3078404
4 600

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.