Brusewitz bok med litografi 1977

440539

Brusewitz, G., Lång vår. 1977. Fol. (bok 4:o). 1 sign. färglitografi "Nord", kolorerade o.a. illustrationer av författaren.
Bok i ljusbrunt hfrbd, övre guldsnitt, skyddsomslag (något nött). Bok och litografi lösa i papperskassett. Bibliofiluppl. tr. i 350 nr. ex., detta nr 9.

Se text

Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor, Konst, Grafik

Rum 1

Budhistorik (23 bud)
3076553
2 600
3076541
2 400
3076539
3074760
3076538
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.