Harstena med signerad etsning 1933

440515

BARTHEL, SVEN. Harstena. 1933.
Liten 4:o. Främre omslag. 1 signerad etsning av , 52/100, inklistrade kolorerade planscher o.a. ill. Rolf Mellström.
Brunt hfrbd.

Upplagan tryckt i 100 nr. exemplar.

Något nött band.

Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor

Budhistorik (11 bud)
3072778
1 900
3072415
1 800
3065049
1 700
3072411
1 600
3065049

Slutpris SEK:
1 900
181 EUR, 204 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.