Bägare med infällt mynt

440513

BÄGARE, silver, 1800-tal, botten med infällt mynt/ taler, myntet daterat 1688, Braunschweig-Wolfenbüttel, höjd ca 11 cm, vikt ca 167 g

Slitage samt smärre bucklor, bristning, omarbetad

Silver

Monter 23

Bägare med infällt mynt

Budhistorik (23 bud)
3083324
2 600
3077728
2 400
3081182
3077728
3074074
1 900

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.