De Wit gravyr Noaks ark ca 1660

440463

NOAKS ARK. DE WIT, FREDRIK (förläggare). Graverad plansch, sent 1600-tal, text under bild "Typus baptismi & servatae ecclesiae". Mått 400x510 mm.
Föreställande Noaks ark.

Lagningar, bl.a. mittveck, fläckar, smärre skador

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Fack 25

Budhistorik (4 bud)

3083280
500
3073406
450
3073406
3065612

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.