Ljuskrona gustaviansk stil

440395

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, för sex ljus, behängd med olikslipade prismor, stomme i mässing, höjd ca 60, diameter 50 cm

Visst slitager, enstaka prismor saknas

Belysning, Taklampor

Rum 15

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (13 bud)
3078509
3078504
1 900
3078499
1 800
3078490
1 700
3078486
1 600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.