Ljuskrona gustaviansk stil

440394

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, för sex ljus, behängd med olikslipade prismor, stomme i mässing, höjd ca 80, diameter 60 cm

Visst slitage, enstaka prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (8 bud)
3077587
1 800
3075787
1 600
3070233
3069791
3069789
700

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.