Silva Lalander Malmsten "Heritage" fotografi 2001

440308

SILVA LALANDER MALMSTEN (född 1965): "Heritage", signerad och daterad Silvia Malmsten Stockholm 2001 på baksidan, C-print laminat, ca 165x119 cm;

UTSTÄLLD: SchaperSundberg Galleri, Stockholm

Framtagna och monterade hos Förstoringsateljén, Stockholm.

HISTORIK:
Silva Lalander Malmsten is a Swedish arist, born in Stockholm 1965, with a Master in Fine Arts and Art Theory at Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design, 1991-97.
She has studied Art History at Stockholms University and Uppsala University

Hörnslitage

Konst, Fotografi, Nutida

Silva Lalander Malmsten
Budhistorik (6 bud)
3075031
5 000
3075030
4 400
3075029
3 200
3070455
3069998

Slutpris SEK:
5 000
477 EUR, 537 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.