Design Karl-Erik Ekselius

440216

KARL-ERIK EKSELIUS, karmstolar, 1 par, 1980-tal, mahogny, svart skinnklädsel, stoppad sits, etikettmärkta JOC, 1989, höjd 92 cm

PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Smärre märken

Möbler, Design

Rum 5

Design Karl-Erik Ekselius

Budhistorik (7 bud)
3055050
3055006
3055049
3055006
3053925
1 400

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.