Biedermeier skola barnporträtt

440202

BIEDERMEIER SKOLA (Tyskland/Österrike): Porträtt av fyra små barn, olja på duk, 31,5x27 cm.

Proveniens: Landslagsledare Pelle Bergström, Svenska ishockeyförbundet Tre kronor.
Inköpt på Röda Torget, Moskva ca 1962-63.

Krackeleringar, färgbortfall, skador

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (12 bud)
3068266
3 800
3067492
3 600
3067133
3 400
3067491
3 400
3067133
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.