Kalk silver kiddush cup

440159

KALK, s.k. kiddush cup, sterlingsilver, Israel, Zadok, dekor i filigranteknik samt infattade stenar, invändigt förgylld, höjd ca 14 cm, total vikt ca 95 g

Smärre slitage/bucklor

Silver

Monter 13

Kalk silver kiddush cup

Budhistorik (13 bud)
3068677
3068527
950
3068527
900
3065273
850
3065273

Slutpris SEK:
95 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.