Såskarott med slev

440154

SÅSKAROTT, SÅSSLEV, 2 dlr., sterlingsilver, Peru, 1900-tal, träskaft, hamrad dekor samt blad, bär stämplar, längd ca 26 cm, vikt ca 237 g

Smärre slitage

Silver

Monter 13

Såskarott med slev

Budhistorik (11 bud)
3063733
1 600
3069228
3063733
1 400
3068922
1 300
3063733

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.