Kniv nordsamisk Lars Notti daterad

440125

KNIV, nordsamisk, signerad och daterad Lars Notti 2/8 1937, graverat horn, längd ca 20,5 cm

Skinn med mindre slitage/skador

Diverse, Etnografica

Budhistorik (12 bud)
3088958
950
3086575
900
3086558
850
3084704
3086557

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.