Skål sterlingsilver England

440122

SKÅL, "Chippendale", sterlingsilver, England, 1900-tal, rund form med konturerat brätte, Gorham, stämplad "Gorham Sterling 42668, 4", diameter ca 29 cm, vikt ca 703 g

Smärre slitage

Silver

Monter 13

Skål sterlingsilver England

Budhistorik (3 bud)

3055329
2 800
3055328
2 600
3052683
1 300

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.