Ljusstakar Niclas Holmberg tenn

440077

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, fyrstämplade Niclas Holmberg (mästare i Göteborg 1832-1839), stämplade Göteborg1835, höjd 26 cm

Bucklor, en med lagningar

Metall, Belysning, Allmoge

Monter 12

Budhistorik (27 bud)
3069722
4 800
3069719
4 600
3069713
4 400
3069717
4 200
3069713

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.