Matgrupp barockstil

440075

MATGRUPP, 14 dlr, barockstill, omkring 1900, klädd med gyllenläder, ek, speglar med rotfaner, bestående av: matbord, 2 karmstolar, 10 stolar, sidebord, bordetshöjd ca 76, 175x97, 3 inläggskivor 60 vardera, sitthöjd ca 45, sideboardets höjd 106, 245x56 cm, nycklar finns

Slitage, skador, bordets fot saknas delvis, 3 iläggskivor som kan kapas till medföljer

Rum 20

Matgrupp barockstil

Budhistorik (16 bud)
3070185
3 800
3070182
3 600
3070180
3 400
3070177
3 200
3070179
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.