Vas Kina

440054

VAS, porslin, Kina, 1800-talets början, cylinderformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, höjd ca 35 cm

Kantnagg, tillverkningsmärken

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (11 bud)
3082628
2 600
3082625
3082623
1 800
3082622
1 700
3082621
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.