Kierkegaard Indøvelse i Christendom 1850

439979

KIERKEGAARD, SÖREN. Indøvelse i Christendom. Af Anti-Climacus. Nr. I. II. III. Udgivet af S. Kierkegaard. Köpenhamn, C. A. Reitzel, 1850.

8vo (ca 200x120 mm). 277 s.
Oskuren i samtida omslag, nött, pärmar delvis lösa, några småskador. Titel och text delvis brunfläckade.

Första upplagan.

Proveniens: Från släkten Kierkegaard.

Se text

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Rum 1

Budhistorik (2 bud)

3097731
3093551

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.