Jardiniere sterlingsilver

439975

JARDINIERE, sterlingsilver, Tyskland, 1900-talets början, båtformad, med uppsvängda hänklar, dekor av pärlstav, foten med ciselerad dekor av akantus på kvadratisk platta, bär stämplar, längd ca 38 cm, höjd ca 20 cm, vikt inkl. fyllning ca 776 g

Del av fyllningen saknas

Silver

Jardiniere sterlingsilver

Budhistorik (17 bud)
3069848
4 600
3069729
4 400
3063728
4 200
3067042
4 200
3063728

Slutpris SEK:
4 600
439 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.