Fanny Brate oljemålning

439870

FANNY BRATE (1861-1940): Porträtt föreställande Tora Lagerholm(1862-1931) i rumsinteriör, signerad och daterad Fanny Brate 1911, olja på duk, ca 80x61 cm, se nr 439875

Proveniens: familjen Trotzig i flera led. Fanny Brate var god vän till familjen Trotzig

Duklagning

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Fanny Brate oljemålning

Budhistorik (7 bud)
3059511
9 000
3050290
8 600
3050148
8 400
3049930
7 000
3049892
5 400

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.