Lykta 1800-talets senare hälft

439850

LYKTA, 1800-talets senare hälft, stomme i koppar, blyinfattat handblåst glas, höjd ca 20 cm

Senare elektrifierad, bruksslitage

Belysning, Taklampor

Rum 15

Budhistorik (9 bud)
3076972
700
3077412
650
3076972
600
3077357
550
3076972
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.