Kierkegaard Gjentagelsen 1843

439838

KIERKEGAARD, SÖREN. Gjentagelsen. Et Forsøg i den experimenterende Psychologi af Constantin Constantius. Köpenhamn, C. A. Reitzel, 1843.
8vo (ca 165x110 mm.). 157 s.

Något senare brunt hfrbd, rygg med titel i guld, något nött, rygg skadad i övre kant. Titel och text något brunfläckade. Namnteckning på försättsbladet daterad Köpenhamn 1886.

Första upplagan.

Proveniens: Från släkten Kierkegaard.

Se text

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Rum 1

Kierkegaard Gjentagelsen 1843

Budhistorik (13 bud)
3097455
2 400
3097520
3097455
3097514
1 900
3097455
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.