Fragment Tema

439790

KARAMAN, fragment centrala Anatolien, omkring 1800-talets mitt, ca 246x150 cm

FRAGMENT, Karaman, central Anatolia, mid 19th century, 246x150 cm, mounted

Purchased in Turkey late 1980s

Provenance: Swedish private collection

Fragment, skador, slitage, monterad på väv

Mattor/Textilier

Fragment Tema

Budhistorik (15 bud)
3105238
2 600
3098764
2 400
3094618
3093148
3094617

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.