Dekorelement Louis XVI

439782

DEKORELEMENT, Louis XVI, 1700-talets andra hälft, i form av träskurna försilvrade och förgyllda urnformationer, blomstergirlander och musslor, märkta a tergo med 7384, höjd 46 respektive 47 cm

Kröndekor saknas, skador, lagningar och retuscher

Diverse

Rum 7, Hylla 5

Dekorelement Louis XVI

Budhistorik (14 bud)
3064553
3064552
2 800
3064551
2 600
3064550
3064549

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.