Utebord

439737

UTEBORD, tidigt 1900-tal, underrede i målat gjutjärn och med rund skiva i vit marmor, höjd ca 72, skivans diameter 50 cm

Nagg på stenskivan, bruks- och åldersrelaterat slitage

Rum 10

Utebord

Budhistorik (12 bud)
3066397
2 800
3066393
2 600
3066371
2 400
3059711
3065265

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.