Bordsuppsats Kina Frankrike

439732

BORDSUPPSATS, porslin samt förgylld brons, Kina/Frankrike, 1800-tal, Kantongods, dekor av figurscen i emaljfärger, omfattning med dekor av maskaroner, girland samt växtornamentik, höjd ca 20 cm, längd ca 32 cm

Bristningar, en hänkel något sned

Orientaliskt, Porslin, Diverse

Bordsuppsats Kina Frankrike

Budhistorik (16 bud)
3065263
3063107
3060687
1 900
3060686
1 600
3055959
1 300

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.