Supsked 1700-tal möjligen Norge

439681

SUPSKED, silver, 1700-tal, möjligen av Johan Peter Olsen Rust, Trondheim, verksam (1744-1793), skaft och skedbladets baksida med graverad växtdekor, ristade ägarmonogram, längd ca 17 cm, vikt ca 22 g

Sliten gravyr, småbucklor

Silver

Monter 26

Budhistorik (7 bud)
3071893
3086114
3071893
3071892
900
3071890
700

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.