Sabel för infanteriofficer

439678

SABEL, svensk, 1870-tal, för infanteriofficer, svagt böjd klinga, förgyllt mässingsfäste med genombruten parerplåt dekorerat med Carl XV:s namnchiffer, längd 86 cm

Vapen/Medaljer

Rum 7

Sabel för infanteriofficer

Budhistorik (13 bud)
3064127
3064090
1 300
3063769
3063767
900
3063352
850

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.