Figurin Rosenthal

439635

FIGURIN, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, Rosenthal, polykromt bemålad, delvis glaserad, i form av putto med borzoi, rysk vinthund, höjd ca 17 cm, längd ca 19 cm

Smärre nagg

Keramik/Porslin

Figurin Rosenthal

Budhistorik (13 bud)
3065027
900
3065026
850
3065022
3065021
750
3065017
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.