Lorens Pasch d.ä

439628

LORENS PASCH D.Ä, hans krets (1702-1766): Komposition med figurer, Trompe l´oeil - måleri på vertikala lameller, olja på duk, oxiderad fernissa, 68x58 cm

Hål i duken, skador och färgbortfall

Ändringar/tillägg
Föreställer möjligen Fredrik den Store av Praussen

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Lorens Pasch d.ä

Budhistorik (11 bud)
3094266
12 500
3094261
11 000
3094254
10 000
3093980
9 000
3092361
8 600

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.