Svensk zoologi

439560

CONRAD QUENSEL,. Svensk zoologi, häfte 1 och 5 från första bandet, Stockholm 1806,11 kol. graverade planscher (av 72) av Johan Wilhelm Palmstruch.

Omfattande skador på båda häftena, med revor, nagg och fläckar, några av planscherna som (f ö är i gott skick) är lösa.

Böcker/Kartor, Naturvetenskap

Monter 11

Svensk zoologi

Budhistorik (28 bud)
3064891
3064905
3064891
1 900
3064896
1 900
3064891
1 800

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.