Seton Ekolsund kudde

 
 
 
Auktionsnr
439544
 
Beskrivning

KUDDE, tidigt 1900-tal, broderad dekor, diameter 47 cm

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kondition
Blekningar
 
Kategorier
Mattor/Textilier, Temaauktion
 
Visas och avhämtas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 3
 
 
 
Seton Ekolsund kudde
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
Budhistorik (1 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
3075602
2017-02-15 13:43:46
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-15 kl 13:52
Slutpris SEK:
300
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK