Seton Ekolsund sockertång 1700-tal

439527

SOCKERTÅNG, silver, Fredrik Peterson Ström, Stockholm 1787, längd 15 cm, monogram, vikt ca 42 g

Lagningar

Silver, Temaauktion

Monter 4

Budhistorik (7 bud)
3073837
600
3075554
550
3073837
500
3074935
450
3073837

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 64 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.