Ring 18 k guld med turkos

439518

RING, 18 k guld, i form av orm med cabochonslipad turkos, empire, 1800-talets början, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,8 g

Bruksslitage, turkos med spricka, ringskena något ojämn

Guld/Smycken

Monter 20

Ring 18 k guld med turkos

Budhistorik (2 bud)

3060846
3060845

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.