Briquethsabel samt jaktsvärd

439483

BRIQUETSABEL med balja, 1800-talets första hälft, märkt M 652, 1836, JAKTSVÄRD, sammansatt, längd 71 resp. 64 cm

Skador, balja anfrätt

Vapen/Medaljer

Rum 7, Hylla 3

Briquethsabel samt jaktsvärd

Budhistorik (18 bud)
3065048
1 300
3063563
3065047
3063563
3065046
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.