Bägare Carl Fahlberg Uppsala 1700-tal

439476

BÄGARE, silver, Carl Nilsson Fahlberg, Uppsala 1771, förgylld insida, mynning med graverad akantusbård, höjd 10 cm, vikt ca 93 g

Botten med smärre lagningar

Silver

Budhistorik (5 bud)
3063385
1 600
3063382
1 400
3063224
3049313
3047938

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.