Eric Hallström Stockholm 1930 Färg och Form

439457

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Motiv från Stockholm, signerad och daterad Eric Hallström -30, olja på pannå, ca 32x41 cm

Lagad pannå

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Stockholmiana

Budhistorik (3 bud)

3079439
8 200
3075881
8 000
3063167
6 200

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.