Sigillstampar 17/1800-tal

439456

SIGILL, 9 st, 1700-talets andra hälft/1800-talets första hälft, gjutet och graverat stål samt brons, bl a sigill för adliga ätten von Kemna, adliga ätten Sanderskiöld, alliansvapen för ätterna Gyldenstolpe/Skytte af Sätra, sannolikt avseende Margareta Catharina Gyldenstolpe gift 1761 med majoren Carl Bengt Skytte af Sätra, 2 sigill med initialer varav ett med sentesen "I Guds Besk˙d", 1 med alliansvapen, höjd 3-4,5 cm

Diverse, Metall

Sigillstampar 17/1800-tal

Budhistorik (16 bud)
3064066
5 200
3064069
5 000
3064066
4 800
3063015
4 600
3063014
4 200

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.