Helena Tynell taklampa Light Up The Dark

439448

HELENA TYNELL, taklampa, polykromt glas, 1970-tal, etikettmärkt "design Helena Tynell, Handmade in Sweden by Flygsfors", höjd ca 39 cm

Bruksslitage, buckla på takkupan

Belysning, Taklampor, Temaauktion

Rum 15

Budhistorik (16 bud)
3071219
1 800
3070724
1 700
3070724
1 600
3068835
3068835

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.