Seton Ekolsund soppslev silver

 
 
 
Auktionsnr
439424
 
Beskrivning

SOPPSLEV, silver, sannolikt Frankrike, längd 32 cm, monogram, vikt ca 219 g

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kondition
Skaft med lagning
 
Kategorier
Silver, Temaauktion
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
 
 
 
Seton Ekolsund soppslev silver
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (12 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3074815
2017-02-14 23:02:20
850
3073831
2017-02-14 14:23:04
800
3074814
2017-02-14 23:02:17
750
3073831
2017-02-14 14:23:04
700
3074813
2017-02-14 23:02:14
650
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-15 kl 12:08
Slutpris SEK:
850
81 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK