Seton Ekolsund dosa guld 1700-tal

439421

DOSA, guld, sköldpadd, Vernis Martin, Louis XVI, 1750-tal, dekor av monogram, stämplad, diameter 8, höjd 3 cm

Smärre slitage, mindre skador undertill

Diverse, Samlarobjekt, Guld/Smycken, Övriga smycken, Temaauktion

Budhistorik (19 bud)
3075864
7 600
3076206
7 400
3075864
7 200
3075233
7 000
3075233
6 200

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.