Eric Hallström Vasabron Färg och Form

439412

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): "Vasabron" , signerad Eric Hallström, olja på pannå, ca 60x72 cm

UTSTÄLLD: Göteborgs Konstförening, kat nr 28, utställd 1943

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Stockholmiana

Rum 5

Budhistorik (8 bud)
3078229
5 200
3078196
5 000
3073609
4 600
3071898
3071347
3 600

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.